top of page

GEMİCİ

KURSU

GÜVERTE İÇİN GEMİCİ KURSU (32 gün)

Gemi adamları Yönetmeliğince gemi adamı cüzdanı ve/veya gemi adamı yeterlik belgesi alabilmek için belirlenmiş olan gereklilikler çerçevesinde hazırlanmış olan bir eğitim programıdır.

5 temel deniz emniyeti STCW sertifika eğitimleri olan Personel Güvenliği ve Sosyal Sorumluluk, Temel İlk Yardım, Yangın Önleme ve Yangınla Mücadele, Denizde Kişisel Can Kurtarma Teknikleri, Can Kurtarma Araçlarını Kullanma eğitimlerinden, gemicilik meslek ve seyir (navigasyon) eğitimlerinden, güvenlikle ilgili 3 STCW sertifikası eğitimi verilen Birleştirilmiş Gemi Güvenlik Eğitimlerinden ve 3 gün süren uygulama eğitimlerinden oluşur.

GEMİCİ NE İŞ YAPAR?

Çalışılan geminin özelliğine göre değişse de, Gemicinin genel olarak güvertede bulunan sistemlerin bakımını, tutumunu, onarımını yapmak, güvertede vardiya tutmak gibi görevleri vardır. Bu görevler, güvertede güverte vardiyası tutmak, köprü üstünde gözcü ve dümen vardiyası tutmak, raspa ve boya yapmak, manevralara yardım etmek, halat işleri yapmak, güverte yıkamak, vinçleri ve her türlü güverte donanımlarını yağlamak ve bunların yedek parçalarını, makaralarını ve halatlarını değiştirmek, ambarların, tankların(tankerlerde) ve sintinelerin temizliğini yapmak, gemiye gelen malzemeleri portuç ve kumanyalıklara taşımak, güvertedeki ırgat, vinç ve kreyn motorlarını çalıştırmak ve kullanmak vb. gibi görevlerdir.  

Gemiciler gemilerde çalışma ve hizmet sürelerine göre sırasıyla Usta Gemici, Güverte Lostromosu, Sınırlı Vardiya Zabiti gibi vb. unvanlara terfi ederler.      

 

GEMİCİ OLARAK GEMİ ADAMI CÜZDANINA SAHİP OLAN KİŞİLER 12 METREYE KADAR TİCARİ TEKNE VEYA BALIKÇI TEKNESİ KULLANMA VE AYRICA SU SPORLARI YAPTIRMAK İÇİN TİCARİ SÜRAT TEKNESİ KULLANMA HAKKINA SAHİP OLURLAR. BUNLARA İLAVE OLARAK AYRICA BU BELGE, ÖZEL TEKNEYLE TÜRKİYE LİMANLARINDAN ÇIKIŞ ALIP VİZESİZ OLARAK YABANCI ÜLKE LİMANLARINA GİRİŞ YAPABİLME İMKANI DA SAĞLAMAKTADIR.

Kimler Eğitime Katılabilir?

Gemi adamları Yönetmeliğine göre gemici olmak için müracaat edenlerden;

- 16 yaşını bitirmek, en az ilköğretim mezunu olmak ve,

- İçeriği ve süresi Eğitim Sınav Yönergesi ile belirlenen "gemici eğitimini" İdarece uygunluğu onaylanan eğitim kurumlarında görmüş olmak veya

- En az ilköğretim okulu mezunu olup askerlik görevinin on iki ayını yada dört yıllık fakülte mezunu olup askerlik görevinin en az dört ayını, faal gemilerde güverte eri olarak yaptığını belgelemek,

şartlarından birini yerine getirmek ve ayrıca "Gemici Sınavı"nı başarmak şartını sağlayanlar "Gemici" yeterliğini almaya hak kazanırlar denilmektedir. Bu doğrultuda gemici yeterliği almak isteyenler eğitimlerimize katılabilirler.

Eğitim Süresi Ne Kadar? En Yakın Eğitim Ne Zaman Açılacak?

Gemi adamı (Gemici) eğitimi 32 iş günü olup eğitimlerimiz  talebe göre düzenli olarak açılmaktadır. Kayıtlar sürekli olup kurs planlaması için 10 kişilik kayıt oluşması gerekmektedir. Kayıt yaptırmak için İLETİŞİM FORMUNU kullanabilirsiniz.

Eğitimler hangi saatler arasında verilecek? Devam etmek zorunda mıyız?

Eğitim saatlerimiz 08:00 - 14:30 olup, 6 gün devamsızlık hakkı vardır.

Eğitim İçeriğinde Ne Var?

Gemici Eğitimi içeriği; seyir, gemicilik, temel deniz emniyeti eğitimleri ve gemi güvenlik eğitimleri, deniz kirliliği ve çevre konu başlıklarından oluşmaktadır.

Nasıl Kayıt Yaptırmalıyım? Hangi Belgeler Lazım Olacak?

Gemi adamı (Gemici) Eğitimimize kayıt yaptırmak için iletişim formumuzu kullanabilir veya 

+90(212) 483 4703 numaralı telefonu arayabilirsiniz. Sizlere bildirilecek kurs başlangıç gününde diğer gerekli belgeleri (fotoğraf, nüfus cüzdan fotokopisi) teslim edebilirsiniz.

Bize Ulaşın

Gönderdiğiniz için teşekkür ederiz!

Atılım Denizcilik ve Gemi Adamı Yetiştirme Kursu

E-5 ÜZERİ CEVİZLİBAĞ METROBÜS DURAĞI TOPKAPI TİCARET MERKEZİ 2

 

KAT:2 NO:73

                             

                                                                                    ZEYTİNBURNU/İSTANBUL

Telefon         :  +90 (212) 483 4703

Whatsapp    :  +90 (212) 483 4703

Fax:               :  +90 (212) 482 5756

Mail              : atilim.denizcilik@hotmail.com

Çalışma Saatlerimiz

      Pazartesi :     08:00–18:00

                Salı :     08:00–18:00

    Çarşamba :     08:00–18:00

    Perşembe :     08:00–18:00

            Cuma :     08:00–18:00

    Cumartesi :     08:00–18:00

             Pazar :     Kapalı

 

Çalışma Saatlerimiz dışında Whatsapp Yoluyla iletişime geçiniz ! !

  • Black Facebook Icon
  • Black Instagram Icon

Sosyal Medya Hesaplarımız

bottom of page