KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLAR

 

LİMANA GİDERKEN GÖTÜRÜLMESİ GEREKEN EVRAKLAR

  • Nüfus Dairesinden Parmak İzi Belgesi

  • İkametgah

  • C KODU

Yazılı Sınav Sonrası Süreç

 

Kurumumuzda gerçekleşen sınav sonrası Kurs Bitirme Belgelerini kurs yerinden alabilirsiniz.

 

 

Yapmanız gereken başvuru için gerekli belgeler aşağıdaki gibidir:

*YARIM KAPAKLI DOSYA

*KURS BİTİRME BELGESİ

*DİPLOMA ASLI ve FOTOKOPİSİ,

*NÜFUS CÜZDANI ASLI ve FOTOKOPİSİ

*SAĞLIK RAPORU ASLI ve FOTOKOPİSİ

*SABIKA KAYDI

*İKAMETGAH

*5 ADET BEYAZ ZEMİN ÜZERİNE ÇEKİLMİŞ VESİKALIK FOTOĞRAF

 

Başvuru öncesi aşağıdaki hesap numaralarına belirtilen ödemelerin yapılması gerekmektedir:

 

Halk Bankasına yatırılması gereken 17,70 TL’lik dilekçe ve 45 TL’lik Sınav harcı bedelleri ancak Deniz ve İç Sular Düzenleme Genel Müdürlüğü’nün odemeler.udhb.gov.tr web sitesinden alınacak C KODUYLA yapılabilmektedir.

 

Sayfa açıldığında kimlik bilgileri girilecek ve açılan sayfada sol sütunda Gemi Adamı Cüzdani ve Türk Denizci Kütüğüne Kayıt Suretleri ve Sınav ve Sınav İtiraz Harçları bağlantıları tıklanarak iki ayrı C Kodu alma işlemi gerçekleştirilecek. Öncelikle gelen seçenekler isim yazılacak ve cüzdan işaretlenecek ve Hesapla butonuna basılacak, ardından Başvur butonuna basılacak, böylelikle ekranda C Kodu görünecektir. Ekrandaki bilgileri bir kenara kaydederek Halk Bankasına gidiniz.

 

Sınav Sonrası Süreç

 

Sınav sonuçları sınavdan bir veya iki hafta sonra İstanbul Liman Başkanlığı’nın www.istanbulliman.gov.tr web adresinden yayınlanacaktır. Sınavı başarıyla bitirenler cüzdan ve sertifika harç makbuzlarıyla yeniden liman başkanlığına giderek cüzdan başvurusunda bulunacaktır.

 

Cüzdan ve Sertifika Harçların Ödenmesi

 

Cüzdan ve Sertifika harçlarının ödenmesi yine yukarıda bahsedildiği gibi, odemeler.udhb.gov.tr adresinden C Kodu alınarak yapılacaktır. Tayfa Sınavı öncesinde alınan C Kodlarından 85 TL’lik meblağ bu aşamada ödenecek, ayrıca sayfadaki STCW belgeleri bağlantısından girilerek 8 adet sertifika hesaplanarak C Kodu başvurusunda bulunacaktır. 85 TL’lik ödemeye ek olarak 132,80,08 TL’lik bir ödeme daha yapılacaktır. Ardından ödeme dekontlarıyla İstanbul Liman Başkanlığına gidilerek, cüzdan başvurusunda bulunulacak ve görevli memurun belirteceği tarihte cüzdanınız elinize geçmiş olacaktır.

 

ATILIM DENİZCİLİK VE GEMİADAMI YETİŞTİRME KURSU